Ja pse u arrestua gruaja e moshuar

Një grua e moshuar është arrestuar nga policia pasi akuzohet se ka protestuar kundër Bernd Brochard.
Lajmi është bërë publik nga ish-kryeministri Sali Berisha, i cili ka publikuar denoncimin e një qytetari.

‘I nderuar Doktor Berisha policia ka mar nje grua 70 vjec Lefterie Duraku sepse ka protestuar ne trotuar kunder Bochardit tek sheratoni’, thuhet në mesazh.
Denoncimi i plotë i ish-kryeministrit Sali Berisha:

Nje akt banditesk i narkoshtetit, arresotjne zonjen sepse protestoi kunder Brochard.
Denoj me ashpersine me te madhe aktin banditesk te gangstereve me uniforme dhe kerkoj lirimin e saj te menjehershem.
Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. sb

I nderuar Doktor Berisha policia ka mar nje grua 70 vjec Lefterie Duraku sepse ka protestuar ne trotuar kunder Bochardit tek sheratoni
Ajo ndodhet momentalisht tek komisarjati numer 1.