Ballina Editorial Ukrainasi Demjanjuk dhe vrasjet monstruoze nga komunistët në Shqipëri

Ukrainasi Demjanjuk dhe vrasjet monstruoze nga komunistët në Shqipëri

Nga Ramiz GJINI

Ukrainasi John (Ivan) Demjanjuk, i ashtuquajturi “Ivani i tmerrshem”, qe shtynte ne dhomat e krematoriumit, burra, gra, pleq e femij hebrej, u kap dhe u dergua para drejtesise pas 61 vitesh me akuzen e krimeve kunder njerzimit.

Por ndodhi qe vdiq si nje qen ne paraburgim, ne moshen 91 vjecare, pa mundur t’i lexohej pretenca me varje ne litar.
Mbrojtja e tij, u perpoq te argumentonte se “Ashtu ishte koha. Ishte lufte; dhe ne lufte te gjithe bejne vrasje”.

Por ky argument, u hodh poshte me logjiken, qe Demjanjuk, ka qene nje nga hallkat e makines shfarosese te nazizmit, pa te cilen, kjo makineri nuk mund te funksiononte.

Po ne Shqiperi, sa krime vrasjesh e burgimesh monstruoze bene komunistet vetem pse viktimat mendonin ndryshe?
Kush i gjykoi ato krime!?

Askush!

Dhe jo vetem qe nuk u hap ndonje ceshtje penale pas nentedhjetes, por i futem edhe ne parlament, e shume prej tyre, qe u vrane si kriminelet ne skenen e krimit, i shpallen edhe deshmore!

Le qe i shpallen deshmore, po na i varin portretet e tyre mu para hundes!

Shifjani surratin kesaj monstre. A nuk ngjan me ate monstren tone, Spartak Brahon?!

Exit mobile version