Vendimi ndaj Jorida Tabakut, reagon Berisha: Një proces politik i Ramës

Nga Sali BERISHA

Nje proces mafioz, politik i krye kreut te Meduzes Edvin Mafia!

Miq, keto dite Edvin Kristaq Mafia denoi ne nje proces mafioz te turpshem, duke u sherbyer nga nje vegel e tij mjerane ne konflikt flagrant interesi, ish deputeten e PD Jorida Tabaku, e cila sipas kreut te Meduzez dhe vegles se tij te verber paska shpifur ndaj Edvin Mafise me akuzat e saj ndaj qeverise per korrupsion, per lidhje me krimin, per persona me rekorde kriminale ne grupin parlamentar, per zgjedhje te blera, per dhenie leje ndertimi pronareve te kompanive te basteve, lidhjet e vellaçko Olsit me lojrat e fatit me qellim demtimin e imazhit te tij.

Pra zonja Tabaku u ndeshkua nga kryemafjozi, kryehajduti i vendit Edvin Mafia sepse ajo me guxim i ka perplasur ne fytyre atij te gjitha vjedhjet e medha qe ai dhe banda e tij ne pushtet kane kryer me 205 PPP, me te cilat jane vjedhur rreth mbi 3 miliarde euro si dhe vjedhjet e medha ne mijra tendera prokurimesh publike.

Po rikujtoj ketu se vetem baxhanaku i Edvin Mafise me 4-5 deputet e lakej hajna te Rames kane fituar rreth 1800 tendera publike apo denoncimeve te dokumentuara publike te denoncuara nga mediat te vendit, Kontrolli i Larte i Shtetit dhe qeveri dhe parlamente te vendeve partnere dhe institucioneve nderkombetare.

Miq, po keshtu, per periudhen qe vellaçko Olsi i pangopur vdiste pas bixhozit dhe me nje kompani ortake mori monitorimin e lojrave te fatit, keto te fundit nga 800 njesi qe ishin ne vitin 2013 arriten ne 4200 njesi gjate narkoqeverisjes se Edvin Mafise.

Denoj me ashpersine me te madhe kete vendim politik te turpshem e mafioz te Edvin Mafise duke perdorur hanxharet e narkodrejtesise se kapur per vdekje prej tij, dhe e paralajmeroj ate se per vjedhjet e papermbajtura, drogen dhe lidhjet me kriminele do te marre se shpejti ndeshkimin me te merituar!sb