Ballina Aktualitet Majlinda Kelmendi medalje të artë në xhudo, Berisha: Ngadhënjeu në finale!

Majlinda Kelmendi medalje të artë në xhudo, Berisha: Ngadhënjeu në finale!

Ish-Kryeministri Berisha ka uruar nëpërmjet një statusi në Facebook, xhudisten Majlinda Kelmendi, e cila ka fituar medaljen e artë në Grand Slam që po mbahet në Abu Dhabi të Emirateve të Bashkuara Arabe, çmim që e fiton për herë të dytë.

Berisha e ka cilësuar Këlmendin si fenominale dhe i uron çmime të tjera botërore.

Postimi i ish-Kryeministrit Berisha

Fenomenale!

Majlinda Kelmendi me e mira e botes!

Fiton madaljen e arte ne Abu Dhabi!

Miq, Majlinda Kelmendi fitoi medaljen e arte ne turneun e madh Grand Slam qe po mbahet ne Abu Dhabi te Emirateve te Bashkuara Arabe per te dyten here. Ajo ngadhenjeu ne finale ne kohen shtese ndaj italianes Odette Giuffrida.

Prandaj le t’i dergojme ne miq Majlindes me te mires ne bote qe kthehet e arte ne Kosove dhe trajnierit te saj urimet me te perzemerta per kete sukses fenomenal dhe ti urojme medalje te tjera te arta boterore. Urime! sb

Exit mobile version