Qytetarët dërrmojnë Ramën në faqen e tij: Ke hyrë në librin Gines për skandalet! Ik, jep dorëhqjen!

Rama ka vazhduar edhe ditën e sotme duke ia hedhur fajin Europës dhe opozitës që Shqipëria nuk mori hapjen e negociatave por është përballur me sulme të forta nga njerëzit e tij në faqene e tij Facebook.

Pas kërkesës së kreut të opozitës, Lulzim Basha që Shqipëria të shkojë në zgjedhje të parakohshme dhe të ketë një qeveri të re të integrimit në BE, Rama po tenton të fshihet pas deklaratave të ndërkombëtarëve, të cilët shprehen se Shqipëria meritonte të merrte një vendim pozitiv.

Përtej faktit se këto deklarata janë bërë para se BE-ja të merrte vendimin e shtyrjes së hapjes së negociatave, qytetarët i kërkojnë Ramës që të mbajë përgjegjësi dhe të japë dorëheqjen.

Disa prej komenteve të qytetarëve në Facebook e Ramës

1 1

2 1

4 1

5 1

6 1