A mund ta fitojë titullin Interi? “Natyrisht, ata kanë Conten”

MILAN, ITALY - OCTOBER 6: (L-R) Nicolo Barella of Internazionale, Lautaro Martinez of Internazionale, Danilo D Ambrosio of Internazionale celebrate 1-1 during the Italian Serie A match between Internazionale v Juventus at the San Siro on October 6, 2019 in Milan Italy (Photo by Mattia Ozbot/Soccrates/Getty Images)

Aurelio De Laurentiis thotë se Napoli është duke konkurruar me Interin dhe Juventusin për titullin e Serie A.

Ai beson se me Antonio Conten në stol, Interi është rikthyer të jetë në garë për titull.

“A mund ta fitojë Interi Scudetton këtë sezon? Natyrisht: ata kanë Conten që është trajner shumë i mirë”, u përgjigj De Laurentiis.

Ai më pas foli edhe për ish-trajnerin e Napolit të tij, Maurizio Sarri.

“Sarri është trajner i mirë me shumë gjëra pozitive dhe negative, që mund të ishte zhdukur në Angli”.

“Ai është duke bërë mirë në klubin që ka kulturën e fitoreve, po e instalon lojën e tij në një qytet që është më pak tërheqës se Milano, Romadhe Napoli.