Si e shiti Taulanti Ramën në Gjermani

Nga Belind KËLLIÇI

Taulant Balla e di shume mire pse nuk hapen negociatat! Sigurisht JO per faj te opozites, POR per faj te Toyota Yaris, Mond Begos, Agron Xhafes, kokaines se Xibrakes, Saimir Tahirit, blerjes se votave ne Diber e Durres, Vangjush Dakos, Damian Gjiknurit dhe kryemashtruesit Erion Veliaj, i cili e ka kthyer Tiranen ne lavatricen e parave te droges e korrupsionit permes betonit e kullave shumekateshe!

Nje pyetje per Toyota Yarisin? A ke shkuar ti Taulant duke shitur Ramen dhe shoket e tu kriminele ne Bundestag vetem qe mos te permendesh ti si i lidhur me krimin? Vendet e BE kane sherbimet e tyre sekrete qe i informojne dhe nuk marrin vendime bazuar mbi ato qe thua ti! Po te ishte ndryshe, me punen dhe lobimin qe ke bere ti dhe PS ne opozite, Shqiperise nuk i hiqeshin kurre vizat!

E mban mend Taulant Yaris kur i conit letra udheheqesve Europiane se po hoqet vizat, do te keni 1 milione shqiptare azilante?! Dhe ne fakt azili dhe emigrimi masiv i shqiptareve nisi me ju, sepse punuat vetem per te vjedhur Shqiperine! Po kur do te antaresoheshim ne NATO e mban mend? E mban mend si protestonit kunder dhe bete gjithcka per te bllokuar kete arritje?! Po letrat dhe e-mailet neper kancelari te kryemashtruesit kronik Erion Veliaj per Griselden i mbani mend?!

Perrallat tuaja fatmiresisht NUK i beson me askush! Qe te hapim dyert e Europes, duhet menjehere te largojme politikanet e lidhur koke e kembe me krimin, duke nisur nga Edi Rama e ty me rradhe.