Malltezi denoncon batardinë e ndërtimeve në bregdetin e Vlorës

Kreu i Departamentit të Mjedisti në PD, Jamarbër Malltezi ka hedhur dritë mbi ndërtimet deri diku të habitshme e të konceptueshme që kanë marrë jetë falë lejeve të dhëna me urdhër të Ramës. Por, ndërsa qindra familje janë të detyruar të mbeten pa shtëpi apo pronat e tyre në vijën bregdetare, janë ndërtar çdo ditë e më shumë.

Njësoj sic ndodh edhe në Tiranë, vija bregdetare po shkatrohet nga ndërtimet por për këto ekspertët e mjedisit heshtin.

Statusi i Malltezit

Edi Rama dhe çmendurite e tij. Se prishi dhjetera ndertime te rregullta per ti hap udhe kesaj baterdie. Ku jane ata dashnoret e bregdetit, te mjedisit, etj.? Pisanjose edhe ne propagande.

71859790 10157411992338190 2004344443997519872 n