Basha me Kryeministrin e Italisë: Koha për ndryshim. Nuk mund të lejojmë më të na sundojë krimi dhe paligjshmëria

Kryetari i PD, Lulzim Basha u takua sot me Kryeministrin e Italisë, Giuseppe Conte.

“Gjatë takimit me Kryeministrin e Italisë, Z. Giuseppe Conte, e falenderova për kontributin që vendi i tij ka dhënë vecanërisht në luftën ndaj krimit, lëndëve narkotike dhe sigurisë për vendin tonë.

Nuk mund të lejojmë më që të na sundojë krimi dhe paligjshmëria. Nuk mund të lejojmë më që për shkak të një njeriu, të izolohet një vend i tërë! Koha për ndryshim!”, u shpreh Basha.

73413151 1234383423432452 7567509840411492352 n