Glover flet për mediat pas takimit me Bashën: Jemi në diskutime…

Drejtuesja e Misionit të Vëzhguesve të OSBE/ODIHR, Audrey Glover, e përfundoi takimin me kreun e opozitës, Lulzim Bashën rreth orës 13:30. E pyetur nga mediat mbi takimin, Glover tha se, bëhej fjalë thjesht për Raportin e OSBE/ODIHR mbi zgjedhjet, ku jepen rekomandimet.

“Ne vazhdojmë t’i përpunojmë rekomandimet. Jemi në diskutime dhe nuk kam asnjë mesazh për ju. Ne jemi këtu dhe takimet do të vazhdojnë edhe nesër e pasnesër, por aktualisht, sot, nuk ka asgjë për thënë”, u shpreh Glover.