Basha takim me shefen e misionit të OSBE, Glover dhe Kryeministrin e Italisë

Lideri i opozitës, Lulzim Basha do të takohet sot me shefen e misionit të OSBE, Glover dhe Kryeministrin e Italisë, Giuseppe Conte.

Kryeministri i Italisë, Giuseppe Conte, zhvillon sot në Tiranë një vizitë zyrtare. Lajmi është bërë i ditur nga Qeveria italiane.

Pas takime me zyrtarët të lartë, Kryeministri i Italisë do të ketë një takim edhe me kreun e opozitës.

Në orën 17:00 do të takojë kreun e opzitës Lulzim Basha në rezidencën e ambasadës italiane në Tiranë.

Gjatë ditë së sotme kreu demokrat Basha do të takohet edhe me shefen e misionit të OSBE, Glover.