Shqipëria në një krizë të thellë politike/ Këlliçi takohet me kreun e grupit parlamentar të PPE

Kreu i Forumit Rinor të Partisë Demokratike, Belind Këlliçi ka zhvilluar një takim të rëndësishëm me kreun e grupit parlamentar të Partive Popullore Europiane Manfred Weber.

Gjatë takimit është diskutuar për rrugën e Shqipërisë drejt BE-së dhe kushtet e vendosura nga Gjermania.

Postimi i plotë i Belind Këlliçit

Me kryetarin e grupit parlamentar te PPE (Partise Popullore Europiane) ne Parlamentin Europian Manfred Weber, folem per procesin e integrimit ne BE. Weber u shfaq skeptik per vendimin e Keshillit Europian pasi disa vende jane kunder per shkak te korrupsionit, krimit, droges dhe mos funksionimit te demokracise ne vendin tone.

Shqiperia eshte ne nje krize te thelle politike dhe ka nje sere kushtesh per te permbushur. Gjermania me vendimin e saj permes vendosjes se 9 kushteve, i dha nje mundesi Edi Rames te ece ne kete proces, por deri tani asnje vendim nuk eshte ndermarre per te permbushur kushtet e vendosura, te cilat jane sot ne tryezen e te gjithe vendimarresve europiane.

22

33