Këlliçi takon kryetaren e CDU: “Gjermania ju mbështet, por përmbushni kushtet”

Kryetari i FRPD, Belind Këlliçi është takuar me Kryetaren e CDU dhe Ministren e Mbrojtjes së Gjermanisë, Annegret Kramp-Karrenbauer, e cila është shprehur se, CDU do të vazhdoje të mbështesë Partinë Demokratike dhe Shqipërinë në sfidat që ka përpara.

Postimi i kreut të FRPD

Kenaqesi te takoja sot Kryetaren e CDU dhe Ministren e Mbrojtjes se Gjermanise, Annegret Kramp-Karrenbauer. CDU do te vazhdoje te mbeshtese PD dhe Shqiperine ne sfidat qe ka perpara.

Ndonese ajo u shpreh se java ne vijim do te jete e veshtire persa i perket hapjes se negociatave, zj. Kramp-Karrenbauer gjithashtu me konfirmoi se Gjermania do te mbeshtese Shqiperine, nderkohe qe Shqiperia duhet te permbushe detyrimet e saj per demokraci funksionale, lufte kunder krimit e korrupsionit si dhe respektimin e shtetit te se drejtes!

72779206 10157321847495325 6419171272067907584 n