“Rama gënjeshtar kronik”/ Videomesazhi i Bashës: Premtoi ulje taksash, rriti papunësinë, varfërinë dhe korrupsionin

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha denoncimet ndaj kryeministrit Edi Rama duke e akuzuar për formën dhe mënyrën se si po qeverisë vendin.

Me një video të shpërndarë në Facebook lideri i opozitës shprehet se, Rama premtoi mirëqeverisje dhe ulje taksash para se të vinte në pushtet, por pasi fitoi këtë besim nga votuesit, ai mbolli varfëri, korrupsion dhe rritje taksash për të gjithë.

Postimi i plotë i Kryetarit të PD, Basha në Facebook

“Gënjeshtari Kronik premtoi mirëqeverisje dhe ulje taksash por solli varfëri, korrupsion dhe rritje taksash rekord në 30 vite! Kush harron prapë e pëson! #ShqipëriaSiEuropa #HajdutiPsiqik #RamaIk”

Të dhënat në videomesazh:

EDI RAMA ËSHTË MASHTRUES.
AI NUK MBAJTI PREMTIMET,
ME TË CILAT ERDHI NË PUSHTET.

Rama 2013: Taksat patjetër do të ulen për 95% të shqiptarëve

FAKT

TAKSAT U RRITËN PËR 95 % TË SHQIPTARËVE.
PAGUAJMË MË SHUMË
1.9 MILIARDË EURO TAKSA.

Premtimi RAMA: Do të heqim taksën 20% për bukën, do ta heqim taksën qumështin, do ta heqim taksën 20% për vezën, për miellin, për vajin, për sheqerin, dhe orizin”

FAKT

EDI RAMA MASHTROI.
ASNJË NGA TAKSAT E PREMTUARA
AS NUK U UL, AS NUK U HOQ.

BORXHI ZYRTAR U RRIT NGA 63% NË 71%. 2.2 MILIARDË EURO PPP JANË BORXH I FSHEHUR

NË 6 VJET, EDI RAMA
VODHI DHE SHPËRDOROI
4.6 MILIARDË EURO OSE
SA BUXHETI NË 1 VIT

Gënjeshtari Kronik premtoi mirëqeverisje dhe ulje taksash por solli varfëri, korrupsion dhe rritje taksash rekord në 30 vite! Kush harron prapë e pëson! #ShqipëriaSiEuropa #HajdutiPsiqik #RamaIk

Gepostet von Lulzim Basha am Samstag, 12. Oktober 2019