Terror tek Unaza e Re, policia arreston disa banorë, presion mediave mos transmetojnë

Bandat në polici po ushtrojnë terror dhe arrestime tek Unaza e Re. Me urdhër të Lleshit policia është sulur sërish sonte ndaj protestuesve duke bërë arrestime.

Burime nga vendngjarja kanë bërë të ditur se dhjetëra forca policie janë duke arrestuar qytetarët protestues.

Por nuk kanë ngelur me kaq. Policia u ka bërë presion edhe medieve të pranishme në atë zonë, që më herët kishin ndjekur protestën e qytetarëve kundër qeverisë së Edi Ramës.

72243090 341766299936085 654316934443040768 n