Ballina Politikë Paloka-Ramës: Prapë guxon e flet për drejtësi e moral! Je ti dhe...

Paloka-Ramës: Prapë guxon e flet për drejtësi e moral! Je ti dhe vetëm ti, o monstër që pengon integrimin

Nënkryetari i PD, Edi Paloka ka reaguar ngdaj deklaratës së Ramës, i cili shpik armiq të brendshëm e të jashtëm për pengesën e integrimit. Paloka shkruan në një postim në Facebook se, Rama i gjeti gjithë armiqtë e brendshëm e të jashtëm që pengokan integrimin.

Postimi i Palokës

Ik mor …edvin, hapi rrugen shqiptareve ooo…edvin!

Prape guxon e flet per integrimin. Prape guxon e flet per drejtesi e ben moral per “ata qe mbrojne bandat”.

I gjeti gjithe armiqte e brendshem e te jashtem qe pengokan integrimin. Vetem ai eshte i pafajshem!!!

Opozita, “forcat e erreta” jane prej kohesh armiku i brendshem, madje dhe mandatet i paskemi dorezuar vetem qe ketij mos i hapen negociatat”. Edhe ne zgjedhje nuk paskemi hyre vetem qe ti prishim festen dhe hapjen e shampanjes se rradhes ketij…

Po sot u percaktuan nje me nje dhe armiqte e jashtem. E sot nuk ishte vetem Hollanda “qe ka miqesi me Lulin” po dhe Franca e Macron me te cilin ky mburrej se fliste me ore ne telefon pasi i kishte falur dhe nje pale atlete.

Papritur sot ne listen e armiqve u shpall dhe Gjermania qe vetem pak dite me pare ky e falenderoi “per vendimin e hapjes se negociatave”. Gjermania qe sipas ketij, votoi sepse vuri veton kancelarja Merkel, (qe ky me mediat e tij e ngatrrojne me Ornelen e Parisit) por sot papritur u sulmua se sajoka klecka qe nuk i shohin te tjeret…

Je ti dhe vetem ti o monster, po hapi rrugen shqiptareve se ka vajtur aty ku nuk mban me asgje…

Exit mobile version