Vasili poshtëron Ramën: Ki turp nga Kosova, or ti i sëmuri i Surrelit!

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili ka reaguar pas mesazhit të kryeministrit Edi Rama në adresët të politikanëve kosovarë për zgjedhjet e mbajtura ditën e djeshmëe. Vasili shprehet se Ramës duhet t’i vijë turp nga Kosova ndërsa duke e quajtur “i sëmuri i Surrelit” shton se nuk duhet të fus hundët kundër Kosovës duke i përçarë për hesap të Beogradit.

“Ndersa i semuri Surrelit ne zgjedhjet moniste vetem pas 27 ditesh mund te shpallte nje rezultat publik”, shkruan Vasili.

Reagimi i Petrit Vasilit

Ki turp nga Kosova, or ti i semuri i Surrelit!!

I semuri i Surrelit te kete turp nga Kosova dhe te mos fuse hundet kunder saj duke i percare per hesap te Beogradit

Per tre ore ne Kosove dolen rezultatet online dhe u mesua cdo gje dhe u pranua nga te tere forcat

Ndersa i semuri Surrelit ne zgjedhjet moniste vetem pas 27 ditesh mund te shpallte nje rezultat publik

Mos i jep më mend Kosoves se boll e ke ngaterruar ate per pazaret e tua te pista

Kerkoju falje dhe hiq taksen antikombetare te Kalimashit