Shikoni si Rama flet përçartë e i dridhet zëri, Berisha: I tmerruar nga 8 vite burg që e presin në SHBA

Ish-Kryeministri Sali Berisha teksa i referohet intervistës së fundit të kryeministrit Edi Rama në “Real Story”, shkruan në një postim në Facebook se, ramë është i tmerruar nga 8 vite burg që e presin nga drejtësia në SHBA.

Sipas Berishës, tre akuza të rënda rëndojnë mbi shefin e qeverisë për foton e famshme të vitit 2012 me presidentin e atëhershëm amerikan, Barack Obama.

Postimi i plotë i ish-Kryeministrit Berisha

Shikoni si flet perçarte e i dridhet zeri i tmerruar nga 8 vite burg qe e presin nga drejtesia amerikane per tre akuza te renda te provuara plotesisht:

  1. Shkelje te rende te ligjit elektoral amerikan duke paguar 80000$ per nje foto me ish presidentin Obama.
  2. Mashtrim, perjury te drejtesise ne kohe qe dy te denuarit Ashik Bilali dhe Bill Ageros kane deshmuar nen betim se parat jane paguar per foton e tij me Obamen ky deklaron se nuk eshte paguar asgje
  3. Martese e rreme apo (Fake Marriage) per arritjen e nje qellimi te paligjshem.

Ndiqeni videon se si perdridhet:

Shikoni si flet perçarte e i dridhet zeri i tmerruar nga 8 vite burg qe e presin nga drejtesia amerikane per tre akuza te renda te provuara plotesisht:1- shkelje te rende te ligjit elektoral amerikan duke paguar 80000$ per nje foto me ish presidentin Obama.2- Mashtrim, perjury te drejtesise ne kohe qe dy te denuarit Ashik Bilali dhe Bill Ageros kane deshmuar nen betim se parat jane paguar per foton e tij me Obamen ky deklaron se nuk eshte paguar asgje3- Martese e rreme apo (Fake Marriage) per arritjen e nje qellimi te paligjshem.Ndiqeni videon se si perdridhet. sb

Gepostet von Sali Berisha am Montag, 7. Oktober 2019