Baton Haxhiu qan pse humbi partia e Thaçit, ishte betuar se do mbyllë televizionin po nuk fitoi PDK

Javë më parë betohej se, do të mbyllë televizionin po nuk fitoi PDK, sot Baton Haxhiu derdhi lot në studion e televizionit pse humbi partia e Thaçit.

“Nëse nuk fiton Kadri Veseli, mbyll televizionin”. Kështu do të shprehej disa javë më parë gazetari Baton Haxhiu.

Dhe sot, kur kreu i PDK doli publikisht duke pranuar humbjen dhe daljen në opozitë, Haxhiu është parë i përlotur në ekranin e Klan Kosovës.

Sipas Presheva Jonë, përveç kësaj, Baton Haxhiu ka frikë se tani ka mbetur pa sponsorë besnikë, ka frikë se Gjykata Speciale do të nisë të mbledhë shokët e tij, të cilët akuzohen për krime lufte dhe vrrasje pas lufte të rivalëve politikë.

auto batoinsddff1570399878