Trajneri i Milanit: Nuk do të jap dorëheqjen!

Marco Giampaolo e ka pranuar se ka qenë fans i Interit kohë më parë, por insiston “Nuk jam kali i Trojës” dhe se ‘kurrë’ s’do ta lërë Milanin me dëshirën e tij.

Giampaolo është nën presion dhe ndeshja me Genoan të shtunën shihet si treni i fundit për ish-trajnerin e Sampdorias që ka pësuar katër humbje në gjashtë ndeshjet e para në Serie A.

“Jemi duke punuar që të bëjmë më mirë”, u shpreh Giampaolo.

“Ju thoni se punoj shumë por a punoni keq? Do të gjejmë një zgjedhje”.

“Dorëheqje? Kurrë! Largimi do të kuptonte dorëzimin, por ne kurrë nuk do të dorëzohemi”.

“Kam thënë se kam qenë fans i Interit kur kam qenë 10-vjeçar, por s’jam kali i Trojës. Nuk do të vlerësohemi për rezultatin e dobët kundër Genoas”.