Futbollisti i Milanit: Ronaldon e kam parë vetëm në Tv, mezi pres ta takoj

Ronaldo është idhulli i Leaos.

Talenti i Milanit, Rafael Leao, mezi pret të takojë idhullin, Cristiano Ronaldon.

20-vjeçari deri më tani ka shënuar vetëm një gol në 4 paraqitje në Serie A për Milanin, por është lojtar premtues dhe beson se mund të realizojë edhe shumë më shumë.

“Lojtari im favorit është Cristiano Ronaldo. Ai gjithashtu është portugez dhe inspirohem nga ai. Ai ka punuar shumë për t’i arritur objektivat”.

“Ai është idhulli im dhe i çdo portugezi. Ai është lojtar model. Do të jetë paksa e çuditshme kur ta takojë, sepse e kam parë vetëm në TV ose PlayStation… Do të jetë moment krenarie për mua”.

“Trajneri i parë më ka krahasuar me atë, kemi punuar shumë mirë së bashku. Ai priste shumë nga unë, por është e tepër ta krahasoj veten me Cristianon…”.