Përgjaken sërish rrugët, humb jetën në akident shoferi në aksin Korçë-Pogradec

Një tjetër aksident me vdekje ka ndodhur sot në aksin Korçë – Pogradec, në orën 12:30 në afërsi të fshatit Petrushë. Ka humbur jetën shoferi i një Benz-i me targa greke. Viktima ende nuk është identifikuar nga Policia.

Aksidenti ndodhi kur Benz-i u përplas me një kamion të drejtuar nga F.M., 47 vjeç, banor i Bulgarecit në Korçë.

Grupi hetimor në vendin e ngjarjes, po punon për të zbardhur rrethanat e ngjarjes dhe përcaktuar shkaqet e aksidentit.

771570104206