Rama drejt bankës së akuzës para drejtësisë amerikane për dy akuza të rënda, rrezikon 6 vjet burg!

Ish-Kryeministri Sali Berisha shkruan në një postim në Facebook se, kryeministri Edi Rama rrezikon të dënohet me 6 vite burg nga drejtësia amerikane.

Sipas ish-kryeministrit Berisha, mbi kreun e qeverisë shqiptare rëndojnë dy akuza nga SHBA, ajo e shkeljes së ligjit elektoral në SHBA dhe mashtrimi i drejtësisë.

Akuza këto të cilat mund të vijnë pas dënimit me kusht të Bilal Shehut, njeriu i cili bëri të mundur takimin e Ramës me Obamën në këmbim të 80 mijë dollarëve.

Postimi i ish-Kryeministrit Berisha

Edvin Mafia drejt bankes se akuzes para drejtesise amerikane per dy akuza te renda

1-Shkelje te rende te ligjit elektoral te SHBA dhe

2-mashtrim te drejtesise

Dy akuzat marrin nje denim prej 6 vitesh burg! sb

Edvin Mafia drejt bankes se akuzes para drejtesise amerikane per dy akuza te renda1-Shkelje te rende te ligjit elektoral te SHBA dhe2-mashtrim te drejtesise Dy akuzat marrin nje denim prej 6 vitesh burg! sb

Gepostet von Sali Berisha am Mittwoch, 2. Oktober 2019