Berisha-Ramës: CDU/CSU është partia që të njeh ty më mirë në botë prandaj të venë kufirin te thana!

Ish-Kryeministri Berisha ka reaguar pas deklaratës së Ramës, i cili u shpreh se, “CDU/CSU është partia më e informuar dhe më e dizinformuar në botë”.

Berisha shkruan në një postim në Facebook se, CDU/CSU është partia që të njeh ty më mirë në botë prandaj dhe të venë kufirin te thana!

Postimi i plotë i ish-Kryeministrit Berisha

“CDU/CSU partia me informuar dhe me e dizinformuar ne bote!” thote Edvin Mafia

E verteta Edvin eshte se CDU/CSU eshte partia qe te njeh ty me mire ne bote.
Prandaj dhe te vene ty kufirin te thana dhe te bene te kercesh me nje kembe!

1- Te veçuan nga Maqedonia e Veriut dhe ti nuk çel dot gojen, ke nje jave qe ke harruar dhe nuk e permend me asnjehere emrin Maqedonia e Veriut sepse ajo mor nje “po” pa kushte per hapjen e negociatave.

2-per shkak tendin dhe narkoshtetit tend Shqiperise iu shtuan kushtet nga 7 ne 9, de facto 10, qe duhet te permbushe para se te hapen negociatat.

3- dhe se fundi, ajo qe nuk ka ndodhur kurre me pare, ne nje shkalle maksimale te besimit ndaj teje dhe qeverisjes aktuale u vendos se Shqiperise ti anullohen dhe nderpriten fare negociatat ne rast se nuk zbaton detyrimet e negociatave. sb