Ballina Sport Allegri vendos për të ardhmen

Allegri vendos për të ardhmen

Massimiliano Allegri ka vendosur ta ndërpresë pushimin dhe t’i rikthehet punës së trajnerit, me Milanin ose Tottenhamin që kanë shfaqur interesim për të.

Allegri e la Juventusin gjatë verës dhe synonte një vjet pushim nga futbolli, për t’u kthyer nga sezoni i ardhshëm.

Tani, raportohet se 52-vjeçari mund ta ndërpresë pushimin, në përpjekje për ta marrë drejtimin e Tottenham, Manchester United apo PSG.

Po ashtu është përfolur për një rikthim të tij në Milan, me të cilin e kishte fituar titullin në Serie A më 2011.

Exit mobile version