Shembja e banesave/ Tension dhe përplasje me policinë në Vlorë, banorët: Na gritë nga lekët, banditë!

Nisin sërish tensionet në Vlorë për shembjen e banesave. Banorët janë përplasur me policinë pasi kundërshtojnë shembjet.

Në vendngjarje ndodhen edhe punonjës të FNSH-së, të cilët kanë vendosur një kordon rreth objektit që po prishet aktualisht.

“Na gritë na lekët, vini bëni sehir, banditë”, janë shprehur banorët.

Kujtojmë se IKMT-ja ka nisur sot sërish aksionin në Radhimë për të prishur objektet që një ditë më parë u lanë pa shembur pas përplasjeve që patën me pronarët. Sot në terren ndodhet edhe Dallëndyshe Bici, drejtoresha e IKMT-së.

vlore