Ballina News 285 mijë të rinj duan të largohen nga Shqipëria, Këlliçi: Rama dëbon...

285 mijë të rinj duan të largohen nga Shqipëria, Këlliçi: Rama dëbon shqiptarët nga varfëria, vetë reklamon shkaravinat si piktura

Belind KELLIÇI 

Kriza ekonomike po e zbraz Shqiperine ndersa Kryeministri e ka mendjen te reklamoje atletet dhe te hape ekspozita pikture.

285 mije te rinj planifikojne te ikin nga vendi ne vitet ne vijim, shumica prej te cileve jane te afte per pune e profesioniste. Keto te dhena kane dale nga anketa e fondacionit gjerman Friedrich Ebert, per Edukimin e te rinjve ne Europen Juglindore.

26% e te rinjve kane pohuar se deshirojne te emigrojne ne Gjermani, ne vendin ku Edi Rama vetem pak dite me pare hapi nje tjeter ekspozite me shkarravina, nga me te shtrenjatat deri me sot!

Shqiperia sot renditet nder vendet e para ne rajon e Europe per emigrimin e trurit. Per shkak te pamundesise per te gjetur nje pune, shumica e atyre qe duan te ikin e planifikojne emigrimin ne nje periudhe te afert prej gjashte muajsh.

Me Edi Ramen ne krye Shqiperia po zbrazet, dyert e Europes mbeten te mbyllura, varferia po shtohet dhe vetem ai dhe nje grup oligarkesh po pasurohen duke vjedhur perdite e me shume Shqiperine!

Exit mobile version