Shikoni sa të neveritshëm, të pështirë, hipokritë, mashtruesa, të pa fytyrë…

Nga Luan BAÇI

Bejne skena, shperndajne, sup, u puthin…..çdo gje, lepihen, bejne sikur qajne, jane gati te pesojne, infarkte nga keqardhja.

Dhe harrojne qe i kane futur ne burge, per 30 mije lek energji te pa paguar.
Po i ndjekin nga vendi i tyre.
U kane prishur shtepi dhe dyqane, pa demshperblim,
I kane lene pa pune dhe pa buke.
I kane varferuar, dhe i kane falimentuar bizneset.
I gjobisin dhe i denojne per dite.
I grabisin dhe i vjedhin, ne çdo kohe.
U kane prer shpresen.

Keta jane termet i perditshem, jane te padurushem dhe te pa turpshem.

Keta jane problemi, keta duhen shporrur.
Pasojat e termetit, rikuperohen shpejte.

70906096 755923278211552 4299887065073451008 n

71748380 755921504878396 1964164183129849856 n

70834672 2519189268221141 3041634068807548928 n