Gazetari zbulon si mashtron supermashtruesi me fotot e tërmetit

Kryebashkiaku Veliaj njihet si kryemashtrues nëpërmjet propagandas. Në një postim të tijin Veliaj është kapur mat.

Ka qenë gazetari Dritn Laçi, i cili ka vënë re një gabim të stafit të tij.

Në postimin ku bënte njoftimin se bashkia kishte vendosur një pikë ku do grumbullunto ndihma për të prekurit nga tërmeti, Veliaj kishte përdorur të njëjtën foto që kishte përdorur dhe 4 muaj parë ku njoftonte se bashkia e Tiranës do të çonte ndihma për të prekurit nga tërmeti në Korçë.

Duket se Veliajt nuk i ka shkuar siç duhej propaganda këtë radhë.

Screenshot 2 81