Ballina Notizie Dy fjalë budallait të Surrelit…

Dy fjalë budallait të Surrelit…

Çim PEKA

… gruas ministre te trafikantit te dorehequr dhe cubit minister qe i merrej goja live nga nje mini termet!!! Mbreme nga Stambolli me shume gjase nen shoqerine e nje qytetari amerikan, njeriut qe i dergove Ina Ramen ne Rinas per ta arrestuar vite me pare pse i kishte dhene nje interviste Fevzos, i cili po te siguron nje shterngim duarsh ne NY me 1.2 miliard ne mes per te cilat me vone flasim bashke, paske dhene urdher te bastiset ëebi im, shtepia ime e besueshmeria e ëebit qe drejtoj une.

Sqarimin e te vertetes se lajmit e ke ne linkun me poshte. Per ty dy fjale: Ti me flet per besueshmeri, ti budallai i Surrelit qe dergon plaken te zbukurohet me 100 euro ne parukeri e me pas e detyron te marre sherbimin urban per ne shtepi qe te duket si pensioniste ne hall?

Ti me flet per besueshmeri qe poston mesazhe per qetesi dhe vete ja mbath per ne NY? Ti me flet per perhapje paniku? Ti qe permbyte Tiranen per eksperiment duke hapur digen e liqenit e ja mbathe per ne Kine?

Ti kercenon gazetaret e mi me burg nepermjet nje gruaje ministre qe burri i dha doreheqjen si trafikant? Ti me kercenon me Lleshin qe i dridhej goja live per nje mini termet dhe ju kerkon qytetareve te rrine ne shtepite e plasaritura?

Ti vertet mendove mbreme se ja hodhe duke sajuar nje fake per nje lajm te sponsorizuar nga Blushi ne dreke, nga gazeta Shekulli me pas e nga shumica e portaleve ne darke ku ne kete gabim profesional ra dhe nje gazetar i imi, por sot e verteta eshte e qarte fale edhe celularit te redaksise qe eshte ne doren tende dhe ketij cubit te rendit, por nje gje.

Nje gje ta premtoj ty dhe publikut. Ti do e kesh Syrin perballe dhe da ta kesh shume te veshtire, por shume ama. Publikut qe sipas teje e paskemi me miliona e qe i binden Syrit e jo zotit per te dal ne rruge i premtoj qe: Do mundohemi te jemi maksimalisht korrekt ne raportime me ju, sic kemi qene deri sot por duke pranuar edhe gabimet.

Exit mobile version