Vdesin dy pacientë në spital nga ilaçet e skaduara, Taulant Balla ndërhyn të mos bëhet aktekspertimi

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Spitalin e Prrenjasit, ku mësohet se dy të sëmurë kanë ndërruar jetë nga ilaçet e skaduara.

Denoncimin e ka bërë publik një qytetar që shkruan se dy pacientë kanë vdekur në këtë spital si pasojë e kurimit të gabuar nga mjeku Sami Agolli, që është njëkohësisht edhe kryetar i Partisë Socialiste në Përrenjas,

Familjarët kanë kërkuar aktekspertimin por mjeku në fjalë është i mbrojtur nga Taulant Balla.

Denoncimi është bërë publik edhe nga ish-kryeministri Berisha.

‘Vdesin dy te semure brenda jave nga ilaçet e skaduara ne spitalin e Prenjasit!

Familjaret kerkojne ekspertizen por akuzohet Taulant Balla se e pengon ate per te mbrojtur mjekun qe eshte dhe kryetar i PS!

Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital. sb

Pershendetje dr, Dua te dencoj nje rastet e ndodhura se fundi ne spital prenja Vdes pacienti 2 tashme Nga Nga ilacet e skaduara Edhe nga keq dhenia kurimi nga doktor Sami. Agolli nje koha ishte eshte kruetar partiseë socialiste Prenjas Vdes ne duart e keti doktori brenda 1 jave I ka marr jete 2personave. Familjaret kane kerkuar akt ekspertize Por nderhurja e taulant balles e ka bere teveahtire. Ju lutem publioeni Edhe anonim ju lutem. Flm.’