Ua mbyllin shkollën me moton “ikni nga Shqipëria se këtu nuk jetohet! Nxënësit dalin në protestë

Një tjetër shkollë është mbyllur duke lënë me qindra nxënës pa arsim, këtë herë në fshatin Shezë të Peqinit.

Siç shikohet edhe nga pamjet, nxënësit kanë dalë në protestë duke kërkuar që të hapet shkolla, pasi kjo është e vetmja shkollë që ata kanë.

Denoncimi është bërë publik edhe nga ish-kryeministri Berisha.

‘Vogelushet nisin vitin shkollor me proteste!

Ua mbyllin shkollen!

Me moton “ikni nga Shqiperia se ketu nuk jetohet”!

Lexoni mesazhin dhe shikoni videon e qytetarit dixhital!

Ne fshatin sheze te peqinit nxenesit kerkojne te drejtat e tyre jan mbyllur shkollat, e vetmja shkolle esht nji fshat me tej duhet te bejne 6 km rruge dhe nxenesit fillojne ne oren 1 mesimin kthehen ne 2 e30 a eshte e drejte kjo, femijet kane dy dit qe bejme proteste dhe askush nuk vjen’.

Vogelushet nisin vitin shkollor me proteste!Ua mbyllin shkollen!Me moton “ikni nga Shqiperia se ketu nuk jetohet”!Lexoni mesazhin dhe shikoni videon e qytetarit dixhital! Ne fshatin sheze te peqinit nxenesit kerkojne te drejtat e tyre jan mbyllur shkollat, e vetmja shkolle esht nji fshat me tej duhet te bejne 6 km rruge dhe nxenesit fillojne ne oren 1 mesimin kthehen ne 2 e30 a eshte e drejte kjo, femijet kane dy dit qe bejme proteste dhe askush nuk vjen

Gepostet von Sali Berisha am Mittwoch, 18. September 2019