Ballina Aktualitet Ministrit Çuçi tentojnë t’i thyejnë kokën me karrige në Gjirokastër

Ministrit Çuçi tentojnë t’i thyejnë kokën me karrige në Gjirokastër

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka publikuar mesazhn e një qytetari të mbërritur në adresë, i cili shkruan se mbledhja për zgjedhjen e kryetarit tëe Qarkut të Gjirokastrës është shoqëruar me tensione, madje gjatë saj është tentuar të goditet me karrige ministri Bledi Çuçi.

Denoncimi i plotë i ish-Kryeministrit Berisha

Tentojne t’i thyejne koken me karrige narkoministrit te familjes per rendin dhe bujqesine, Çuçi!

Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital. sb

Pershendetje zoti Berisha. Dua te denoncoj nje skandal qe ka ndodhur ne Gjirokaster. Kryetare e qarkut eshte vendosur Lindita Rova. Ajo ka qene drejtoresh te DAR ku s’ka lene gje pa vjedhur. Burri i saj, Gjergji Rova eshte specialit ne drejtorine e Peshkimit dhe Akuakultures. Ai ka qene 6 muaj ne Suedi po e ka marre rrogen vetem pse mbrohet nga Bledi Cuci. Te gjith e njohin ne Gjirokaster.

Dhe Linditen e ka ven Bledi Cuci pa pyetur asnji. Turpi i zotit ne mbledhje kan tentuar me i ra ne karrike cucit asnjeri nuk pranon kandidaturen e saj.

Te lutem anonim se socialist jam po kta te heqin buken e femijve.

Exit mobile version