Ballina Sport FIFA i kujton botës: Kosova 15 ndeshje pa humbje!

FIFA i kujton botës: Kosova 15 ndeshje pa humbje!

Kosova prej dy vitesh nuk e njeh humbjen.

Të besuarit e Bernard Challandes fituan me përmbysje 2-1 përballë Çekisë e vlefshme për eliminatoret e Kampionatit Europian 2020.

Së fundmi faqja zyrtare e FIFA-s në Twitter i kujtojn botës që përfaqësuesja e Kosovës në 15 ndeshjet e fundit ka regjistruar 10 fitore dhe 5 barazime.

“15 ndeshje radhazi pa humbje”, shkruan FIFA.

Kujtojmë që ditën e martë Kosova do të përballet me A.

Exit mobile version