Ka filluar edhe Rama të përgënjeshtrojë Edi Ramën!

Belind KËLLIÇI

Jane marrosur aq shume dhe zhytur ne llumin e te inkriminuarve dhe korruptuarve, sa ka filluar dhe Rama te pergenjeshtroje Edi Ramen! Eshte gati te beje gjithcka per pushtet dhe para. Per te mbrojtur Kajmakun, Edi Rama nxori prokurorine t’ia hidhte fajin postes.

Pasi i ngeci ky mashtrim, sepse shenjat e gishterinjve mund te merren lehtesisht ne sistemin e paisjes me pasaporte, Rama pasdite nxorri posten te pergenjeshtroje prokurorine. Pra s’ka Rame prokuror, postar, kryeminister qe e mbron dot Kajmakun. Perandoria e krimit po shkaterrohet duke zene poshte ate qe e ngriti, pikerisht Edi Ramen.

Largimi i tij eshte sot çeshtje kombetare. Me Edi Ramen ne krye eshte ne rrezik Shqiperia, Kosova dhe cdo shqiptar!