Shëndetësia shpartallinë e PPP-ve të Ramës (Video)

Ish-kryeministri Sali Berisha denoncon gjendjen, sipas tij, skandaloze në spitalet e vendit dhe konkretisht në Pediatrinë e QSUT në Tiranë.

Berisha publikon edhe një video nga ambiente e pediatrisë, ndërsa shkruan se kjo është shëndetësia e PPP-ve të kryeministrit Rama.

“Kjo është shëndetësia shpartallinë e PPP të Edvin Mafisë. Nuk ka termometër për femijët e sëmurë!

Paratë e taksave për kujdesin shëndetësor i vjedhin ndrikull Nushi, kumbar Muratori me Edvin Mafinë”, shkruan Berisha në reagimin e tij.

Kjo eshte shendetesia shpartalline e PPP te Edvin Mafise Nuk ka termometer per femijet e semure!Parate e taksave per kujdesin shendetesor i vjedhin ndrikull Nushi, kumbar Muratori me Edvin Mafine. sb

Gepostet von Sali Berisha am Montag, 2. September 2019