Ballina Aktualitet Operacioni “fshesa”, largohen nga puna gra dhe burra nga bashkitë që u...

Operacioni “fshesa”, largohen nga puna gra dhe burra nga bashkitë që u uzurpuan!

Ish-Kryeminsitri Sali Berisha ka publikuar sot një denoncimin e një qytetari, sipas të cilit, në Bashkinë e Skraparit, ka nisur largimi nga puna i punëtorëve.

Megjithëse Kryeministri Edi Rama ka deklaruar publikisht se nuk do të largohen nga puna, punonjëset gra, duket se ajo që po ndodh në realitet është krejt tjetër.

Sipas denoncimit, kryetari i ri i Bashkisë Skrapar, Adriatik Mema, ka hequr nga puna mbi 10 punonjës të thjeshtë dhe jo drejtues.

Postimi i ish-Kryeministrit Berisha

Narkomonistet u vene fshesen punonjesve gra dhe burra te bashkive qe uzurpuan!

Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital! sb

Persh Doktor ! Jam nji qytetar i Corovodes sot kryetari i ri i Bashkis Adriatik Mema ka hequr mbi 10 veta punojes te thjesht jo drejtus. Ca shteti eshte ky mo doktore heq hallexhinj na puna njeres qe vuajn per buken e gojes . Te injorehen kshu ne kete menyre pa asnji lloj motivi. Me shum se gjysma jan femra . Edvin Droga tha nuk do preket asnji femer nga puna. Respekte Doktor !

Exit mobile version