Shpërthim tritoli në një banesë në Vlorë, plagosdet rëndë 30 vjeçari

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Vlorë në orët e fundit. Persona ende të paindetifikuar i kanë vendosur eksploziv një banese.

Nga shpërthimi i fuqishëm në këtë ngjarje ka mbetur i plagosur një persona. Policia nuk jep ende detaje lidhur mbi ngjarjen dhe objektivin e atentatit.

Ndërkohë që në vendngjarje kanë shkuar forca të shumta policie.

I plagosuri raportohet se është 30 vjeç, ndërsa eksplozivi ka ndodhur në një banesë në lagjen Centrale në qytet. 30 vjeçari mësohet se ka dëmtime serioze në gjymtyrë.

Ende nuk dihet nëse është një ngjarje aksidentale, apo është një shpërthim i komanduar.