Van Dijk lojtari më i mirë në Europë, mposht Messin dhe Ronaldon

UEFA ka pasur tre lojtarë të nominuara për në Ligën e Kampionëve për sezonin e kaluar

Ishte Lionel Messi, Van Dijk dhe Cristiano Ronaldo ata të cilët ishin norminuar për këtë çmim.

Van Dijk ka thënë se ajo çfarë kishte ndodhur me Barcelonën ishte e pabesueshëm.

Në fund UEFA ka zgjedhur Van Dijk, personi që pati më se shumti impakt në skuadrën e Liverpool për të fituar Ligën e Kampionëve.

van 1 1