Tirana tronditet nga atentatet mafioze, kush është ish efektivi i policisë i ekzekutuar

Tirana është tronditur në orët e vona nga një tjetër atentat mafioz. Raportohet se deri në këto moment ka një të vrarë. Atentati ka ndodhur në zonën e “Kinostudios” dhe personi që qëlluar ka qenë Brenda në makinën e tij. Ende nuk bëhet i ditur emri i viktimës, ndërsa nuk muhnd të thuhet se autorët e atentatit të jenë kapur.

Trupi i viktimës sikurse raportohet është ende në makinën e vet dhe nuk është bërë asnjë lëvizje e tij në drejtim të spitalit. Atentatoret jane larguar duke marre rrugen drejt zones së njohur me emrin “Fresku”.

Nga raportimet e fundit mësohet se viktimë e atentatit me armë ka mbetur shtetasi S.Malko, njw ish efektiv policie.
Ngjarja ka ndodhur në rrugën “Xhanfizo Keko” në kryeqytet. Autori i vrasjes është larguar drejt zonës së Freskut.

Në prill të 2016-ën ky person ka punuar për pak kohë si pjesë e policisë së shtetit pjesë e patrullave. Në këtë kohë ai ka paur një konflikt që lidhej me çështjen e basteve sportive.

Burime në vendin e ngjarjes thonë se autorët janë larguar më pas për të humbur gjurmët në drejtim të Freskut. Në vendin e ngjarjes ndodhen forca të shumta të policisë.