Berisha publikon videon: Narko-qeveritarët me Taulant Begon vijojnë punimet e HEC-it në kanionin e Holtës

Ish-Kryeministri Berisha ka postuar në faqen e tij në Facebook një denoncim që i ka ardhur në adresën e tij.

“Narko – qeveritarët me në krye kreun e meduzës Taulant Begon, Ndrikull Reformaton dhe Blendi Avdylin u betuan se nuk do ndërtohet HEC Olta!”
“Por aty vazhdon ndërtimi!”, Shkruan ish-Kryeministri në mesazhin e tij.

Postimi i plotë i ish-Kryeministrit Berisha

Mbyllet Kanioni i Holtës!

Narko – qeveritarët me në krye kreun e meduzës Taulant Begon, Ndrikull Reformaton dhe Blendi Avdylin u betuan se nuk do ndërtohet HEC Olta!
Por aty vazhdon ndërtimi!

Lexoni mesazhet dhe shikon videon e qytetarëve dixhital. Sb

Përshendetje doktor jam një djalë nga qyteti gramshit denoncoj një vjedhje të qeverisë së Edi Rames para disa muaj filloi të behesh një HEC në pasurinë natyrore që kemi ne kanioni i Holtës dhe dolem proteste dhe erdhi Taulanti me shok dhe than kanioni është i mbrojtur se ishin zgjdhjet shiko ca behet tani ju lutem postoheni

Pershendetje doktorr po ju shkruaj nga gramshi pikerisht nga kanioni holtës ku tau tau me klos hajdutin than që nuk do behet heci një shtarrim mjedisor per tre fshatra nje masker e vertet po ndodh.

Mbyllet Kanioni i Holtes!Narko-qeveritaret me ne krye kreun e meduzes Taulant Begon, Ndrikull Reformaton dhe Blendi Avdylin u betuan se nuk do ndertohet HEC Olta!Por aty vazhdon ndertimi!Lexoni mesazhet dhe shikon videon e qytetareve dixhital. sbpershendetje doktor jam nje djale nge qyteti gramshi denicoj nje vjedhje te qeveris se edi rames para disa muaj filloi te behesh nje hec ne pasurin natyrore qe kemi ne kanioni i holtes dhe dolem proteste dhe erdhi Taulanti me shok dhe than kanionin eshte i mbrojtur se ishin zgjdhjet shiko ca behet tani ju lutem postoheniPershendetje doktorr po ju shkruaj nga gramsh oikerisht nga kanioni holtes ku tau tau me klos hajdutin than qe nuk do behet heci nje shtarrim mjedisor per tre fshatra nje masker e vertet po ndodh.

Gepostet von Sali Berisha am Donnerstag, 22. August 2019