Rruga e përuruar nga Veliaj në Laprakë prishet brenda javës, reagon Berisha: Lal Plehu vidh e vidh nuk ka të sosur!

Qytetarët kanë ngritur zërin sot për një gropë të stërmadhe ujërash të zeza që është rihapur sërish për të disatën herë në të njëjtën rrugë në Laprakë, të cilën kryebashkiaku Erion Veliaj e kishte përuruar para disa ditësh.

Ish-kryeministri Berisha, që e ka marrë denoncimin e tyre, në mesazhin e mëposhtëm demaskon pikërisht kryebashkiakun e Tiranës dhe propagandën e tij që tenton t’u hedhë hi syve të njerëzve.

Postimi i plotë i ish-Kryeministrit Berisha

Rruga e Lal Plehut qe shtrohet dhe shkaterrohet çdo 5 dite! Vidh e vidh nuk ka te sosur!

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. sb

Doktor përshëndetje.
Jemi tek rruga Azem Galica në Laprakë.
Para 4 vitesh lal plehu i preu shiritin për inaugurim.

Gjatë ksaj kohe është prish edhe disa herë të tjera sepse nuk kishin bërë kanalizime.
Përsëri para 1 muaj e gjysem u shkatërrua totalisht nga kjo firmë që shikoni ktu në foto(që ska nevojë shumë për komente se e kujt është) dhe në të u vendos një tub i madh i ujit të pijshëm dhe gjatë gjithë verës na mbyti pluhuri, nuk i kena mbajt 1 ditë dyer dhe dritare hapur dhe as rrobat të ndehen në tel nuk mund ti vendosnim prej pluhurit të tmerrshëm që krijohej.

U rindërtua dhe u bë asfaltimi i ri i komplet rrugës siç duket edhe tek fotoja asfalti i ri. Tani para 5 ditësh përsëri kjo kompani ndërtimi u kujtua se duhet t vendosi edhe tubat e ujrave të zeza dhe e rihap prap ktë gropë të stërmadhe pa asnjë masë sigurie anash që larg o zot të bjeri ndonjë fëmijë në të. Të përshëndes, dhe të lutem.