Ina Zhupa publikon videon: Erion Veliaj, kryetari i vdekjeve që nxit dhunë dhe kërcënon qytetarët e Unazës së Re me…

Zëdhënësja e PD, Ina Zhupa shkruan në një reagim të sajin se, kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj kërcënon banorët e Unazës së Re, që prej muajsh protestojnë kundër projektit që prek banesat e tyre.

Përmes një video-postimi në rrjetet sociale, Zhupa tregon se si Veliaj, me zë dhe me figurë, kërcënon publikisht banorët.

“Erion Veliaj, si anëtari më famëkeq i bandës së Edi Ramës, i cili ende nuk është gjykuar për vrasjet e Ardit Gjoklajt, Ergys Brahimaj dhe Orjan Kodrës, shpall sot luftë me jetë a vdekje me banorët e Unazës së re!”, shkruan ndër të tjera Zhupa në reagimin e saj.

Postimi i plotë i Ina Zhupës

Kryetari i Vdekjeve që nxit dhune dhe kërcënon qytetarët e Unazës së Re me vdekje!

Erion Veliaj, si anetari me famekeq i bandes se Edi Rames, i cili ende nuk eshte gjykuar per vrasjet e Ardit Gjoklajt, Ergys Brahimaj dhe Orjan Kodres, shpall sot lufte me jete a vdekje me banoret e Unazës së Re!

Kryetari jolegjitim i Tiranes qe burrerohet nga forca e pushtetit perdor gjuhe lufte me qytetaret e Tiranes, duke nxitur dhunen, perplasjen civile, konfliktin e armatosur per jete a vdekje. Kercenon me vdekje qytetaret per te cuar deri ne fund aferen miliona euro me projektin e unazes e re dhe projektin e pastrimit te parave te pista te trafikantit Edmond Begos me devijimin e lumit Lanes.

Ne vendet demokratike sot do duhet te jepje doreheqjen per deklaratat e tij ku kercenonon me vdekje qytetaret. Por anetari i bandes e mban pushtetin me votime farse. Veliaj do te shporret me vote nga qytetaret e Tiranes si i refuzuari i madh ne zgjedhjet lokale.Ne vendet demokratike sot do duhet te jepte doreheqjen per deklaratat e tij ku kercenonon me vdekje qytetaret. Por anetari i bandes e mban pushtetin me votime farse. Veliaj do te shporret me vote nga qytetaret e Tiranes si i refuzuari i madh ne zgjedhjet lokale.

Kryetari i Vdekjeve qe nxit dhune dhe kercenon qytetaret e unazes se re me vdekje! Erion Veliaj, si anetari me famekeq i bandes se Edi Rames, i cili ende nuk eshte gjykuar per vrasjet e Ardit Gjoklajt, Ergys Brahimaj dhe Orjan Kodres, shpall sot lufte me jete a vdekje me banoret e unazes se re!Kryetari jolegjitim i Tiranes qe burrerohet nga forca e pushtetit perdor gjuhe lufte me qytetaret e Tiranes, duke nxitur dhunen, perplasjen civile, konfliktin e armatosur per jete a vdekje. Kercenon me vdekje qytetaret per te cuar deri ne fund aferen miliona euro me projektin e unazes e re dhe projektin e pastrimit te parave te pista te trafikantit Edmond Begos me devijimin e lumit Lanes. Ne vendet demokratike sot do duhet te jepje doreheqjen per deklaratat e tij ku kercenonon me vdekje qytetaret. Por anetari i bandes e mban pushtetin me votime farse. Veliaj do te shporret me vote nga qytetaret e Tiranes si i refuzuari i madh ne zgjedhjet lokale.Ne vendet demokratike sot do duhet te jepte doreheqjen per deklaratat e tij ku kercenonon me vdekje qytetaret. Por anetari i bandes e mban pushtetin me votime farse. Veliaj do te shporret me vote nga qytetaret e Tiranes si i refuzuari i madh ne zgjedhjet lokale.

Gepostet von Ina K. Zhupa am Mittwoch, 21. August 2019