Tension në Shkodër, forcat speciale përplasen fizikisht me protestuesit (VIDEO)

Protestuesit e shumtë janë përplasur me policinë në Shkodër. Protestuaesit tentuan të çajnë kordonin e policisë për t’u futur brenda ambienteve të universitetit, aty ku po zhvillohet mbledhja e Këshillit dhe konstituimi i këtij këshilli.

Ata duan të hyjnë brenda, ndërkohë që në gatishmëri janë edhe Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë për të mos lejuar çarjen e kordonit.

LIVE – Nga Shkodra

Gepostet von Partia Demokratike e Shqipërisë am Montag, 19. August 2019