Shpërthen në Shkodër, protestuesit përplasen me policinë, tentojnë të hyjnë ku po konstituohet këshilli i PS

Tension para hyrjes së Bibliotekës ku po konstituohet këshilli bashkiak në Shkodër. Protestuesit tentojnë të çajnë kordonin të hyjnë brenda ambienteve të bibliotekës. Politia po përpiqet ti ndalojë.

Ndërkohë që PS konstituon këshillin bashkiak në Shkodër, mbështetës dhe simpatizantë të PD kanë dalë në një marshim protestë.

Me thirrjet “Rama ik” ata kundërshtojnë konstituimin e këshillit bashkiak, pasi sipas tyre është ilegjitim.

LIVE – Nga Shkodra

Gepostet von Partia Demokratike e Shqipërisë am Montag, 19. August 2019