Ballina Aktualitet Miqtë e Ballës nisin punimet për ndërtimin e hidrocentralit në Kanionin e...

Miqtë e Ballës nisin punimet për ndërtimin e hidrocentralit në Kanionin e Holtës, si i mashtroi PS banorët

Taulanti i Ramës u premtoi banorëve të Gramshit se Kanioni i Holtës nuk do të prekej. Por kjo deklaratë kishte efekt vetëm para votimeve farsë të 30 qershorit sepse miqte e Ballës kanë nisur punën për ndërtimin e hidrocentralit në Kanionin e Holtës.

“Premtuan se askush nuk do e prekë Kanionin, gënjyen!
Premtuan dhe u shfajesuan duke kerkuar falje por kjo farse ishte sa per te kaluar 30 Qershori tani s’ka askush ta ndale kete masaker mjedisore!
Ka ardhur koha te ngrihemi te gjithe Bashke sepse çakenjt jane leshuar te vjedhin dhe te zaptojne gjithcka!
#MbroKanionin_e_Holtes
Mos lejojme miqte e Taulant Balles te na e marrin kete pasuri”, shkruan Erald Çarçiu në një postim në Facebook ku ka publikuaredhe videon e fillimit të punimeve.

Exit mobile version