Mënxyrat e “Rilindjes” nuk kanë të sosur! Drejtori i Kadastrës bën divorc fals që qytetarët ‘të falen’ tek gruaja e tij notere!

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka publikuar mesazhin e një qytetari, i cili shkruan se, drejtori i Kadastrës së Fierit ka bërë divorc fals që qytetarët ‘të falen’ tek gruaja e tij notere!

Ervin Bushi, për t’i shpëtuar akuzave nga qytetarët e deri edhe denoncimeve se noterinë e së shoqes e ka kthyer në një pikë takimi me ta për përfitime vetiake, ka bërë një divorc fals për të dalë “i pastër”. Por, duket, se të vërtetën e dinë të gjithë qytetarë e Fierit, si në mesazhin në vijim:

Postimi i plotë i ish-Kryeministrit Berisha

Akuza te renda per korrrupsion per narkodrejtorin e Kadastsres se Fierit!

Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital. sb

Pershendetje Doktor. Dua te bej nje denoncim per ervin bushi drejtor i Aluiznit dhe i kadastres se qytetit te Fierit. Menxyrat e ketij njeriu nuk kane te sosur ndaj qytetareve Fierak. Si fillim po e nis me nje vendim gjykate qe flet per ndarjen e tij nga gruaja qe e ka notere. gjasme ndarje. vendim e gjykates po e nis edhe ketu, por eshte e kollajt per ta gjet ne faqen gjykata civile fier.

Ky mostruozi me kollare, fodull fshatar i poshter, bushi ka bo nje ndarje fiktive nga gruaja e tij duke qene se ajo eshte notere dhe ka konflikt interesi, duke qene se te gjitha deklaratat noteriale,skuthat dhe spiunat e tij i detyrojne qytetaret e shkrete per te shkuar te gjithe te gruaja notere ; merr nje hap per te hedhur hi syve njerzve se eshte ndar me vendim gjykate me gruan dhe nuk ka pun me Noterin.

Tashme ai i detyron te gjithe te shkojn te bojn dhe kontratat e e ndryshme duke qene se u rrit ne pozicion dhe u bo pseudo ddrejtor i Kadastres se Fierit. Ky po i pi gjakun njerzve. Te lutem publikoheni. se ne fier e di i madh dhe i vogel se cfar njeriu eshte.