Berisha publikon pamjet, ja si u arrestua nga banditët e Ramës në polici kreu i FRPD

Pamje të reja zbulohen nga arrestimi i sotëm i Arvid Bushatit, kreut të FRPD-së në Shkodër, menjëherë pas kostituimit të paligjshëm të Këshillit Bashkiak në këtë qytet.

Siç shikohet edhe nga pamjet filmike, Bushati është arrestuar nga persona civilë, të cilët nuk mbajnë shenja identifikuese të Policisë së Shtetit.

Ndërkohë që pranë tij në momentin e ndalimit ka qenë edhe ish-deputeti demokrat Bardh Spahia.

Ndalimi i Bushatit është denoncuar edhe nga ish-kryeministri Berisha që shkruan

‘Ky është momenti kur kriminelë dhe narkopolicë banditë arrestojne me motive të mirëfillta politike kryetarin e FRPD Shkodër, Arvid Bushati dhe debatojnë si horra me ish-deputetin Bardh Spahia!Rama ik! Fitore! sb’,shkruan Berisha.

Ky eshte momenti kur kriminele dhe narkopolice bandite arrestojne me motive te mirefillta politike kryetarin e FRPD Shkoder, Arvid Bushati dhe debatojne si horra me ishdeputetin Bardh Spahia!Rama ik! Fitore! sb

Gepostet von Sali Berisha am Montag, 19. August 2019