Fermerët i hedhin prodhimet në kanal, Berisha: Në shtetin e Ramës bujqësi është vetëm hashashi

Produktet e fermerëve hidhen në kanal. Ky është denoncimi i një qytetari nga Fieri, i cili, përmes Facebook-ut të ish kryeministrit Sali Berisha, tregon gjendjen e mjeruershme të bujqësiqësisë në vend.

Por sipas Berishës, në shtetin e Edi Ramës, bujqësi është vetëm hashashi!

“Drama e fermerit shqiptar në narkoshtetin e Edvin Mafisë, në të cilin bujqësi është vetëm hashashi!

ps: Narkoministri i Bujqësisë është tashti narkoministri i familjes, merret me narkopolicinë, skafet, shezllonget dhe çadrat etj etj! Bujqesia e narkoshtetit përveç hashashit nuk ka vlerë!”, shkruan ish kryeministri Sali Berisha në reagimin e tij, ndërsa publikon edhe foto-mesazhin e fermerit.