Deklarata e fortë: Prokuroria shtyn vendimmarrjet ndaj Pjetrit për t’i dhënë kohë Ramës të kalojë hallin…

Ndërkohë që Edi Rama ka vazhduar ditën e sotme me justifikime, se ‘nuk dinte gjë’ për të kaluarën kriminale të Valdrin Pjetrit, organet përgjegjëse për këtë skandal dhe infiltrim të një ish trafikanti droge si kryebashkiak i Shkodrës, ende nuk kanë lëvizur as gishtin në zbatim të ligjit.

Nënkryetari i LSi, Petrit Vasili, në një status të hedhur në faqen e tij në Facebook ka reaguar ashpër, ndaj rolit që po luan në këtë histori skandaloze prokuroria. Sipas Vasilit, kjo prokurori militante, po ja kalon edhe vetë vetë kryerilindasit Rama.

Postimi i plotë i Vasilit

Prokuroria me rilindase edhe se Edi Rama!!

Ne vend te vepronte ne menyre te rrufeshme per Valdrin Pjetrin, prokuroria vazhdon te zvarritet e vihet ne sherbim te rilindjes duke ja kaluar edhe vete asaj.

Valdrin Pjetri dha doreheqjen kurse prokuroria vazhdon dhe rri e shtyn vendimarrjet per t’i dhene kohe rilindjes dhe Edi Rames te kaloje hallin, qe nuk e kalon dot.

Te njejten gje beri edhe kur Edi Rama i beri thirrje policise qe te hidhte uniformat e te bente fushate per PS ne 2017. Edi Rama kerkoi edhe falje per fajin e tij, ndersa prokuroria militante ja kaloi edhe Edi Rames vete dhe mbylli ceshtjen e tha se ai nuk kishte bere faj.

Sot po kjo prokurori qe kish nenshkruar marreveshje edhe me KQZ per verifikimin e kandidateve, jo vetem s’e beri detyren atehere por nuk e ben ne menyre skandaloze edhe sot.

Qesharake vertet!!

Prokuroria e linduar nga Fake reforma ne drejtesi e rilindjes eshte realisht me militante se rilindja vete.

Gjynah vertet per ata qe ‘ mahniten’ nga kjo Fake reforma ne drejtesi qe duke qene sipas ketyre edhe ‘perle’ duhet te jete edhe shembull mbareboteror.